Print

Nusikaltimai verslo tvarkai

Dar prieš prasidedant ekonominiam nuosmukiui ir recesijai, korporacijos, plėsdamas savo veiklą, veikė agresyviai ir ne visada pateisinamai. Dėl šios priežasties vėliau kilo ne vienas didžiulis skandalas, įtariant padarius įvairius nusikaltimus finansams, ekonomikai ar verslo tvarkai. Tiek tarptautinis, tiek ir nacionalinis sukčiavimas, korupcija, nesąžininga konkurencija, piktnaudžiavimas rinka, karteliniai susitarimai buvo naudojami kaip verslo veiklos elementai. Tačiau keičiantis ekonominėms sąlygoms ir aplinkybėms, įtartina veikla ar sandoriai sulaukia vis daugiau teisėsaugos institucijų ir visuomenės dėmesio. Pradedama vis daugiau įvairių tyrimų dėl galimų nusikaltimų verslo tvarkai, o tokie tyrimai, nepriklausomai nuo jų baigties, neigiamai paveikia ne tik pavienius subjektus, bet ir visą sektorių ar rinką.

Taip pat teikiame konsultacijas, kaip vykdyti veiklą ir atlikti visas operacijas, kad neatsirastų baudžiamosios atsakomybės taikymo rizika, o visi sudaryti sandoriai išliktų patikimi, saugūs bei atitiktų visus teisės aktų reikalavimus. Taip pat vertiname baudžiamosios atsakomybės riziką, susijusią su įmonių ar asmenų veikla, sutartimis, teisės aktų reikalavimų laikymųsi. Paslaugas teikiame visose proceso stadijose: tiek pirminiuose patikrinimų ar tyrimų veiksmuose, apklausose, tiek ikiteisminių tyrimų, tiek bylų nagrinėjimo teismuose metu.

Teikiamos specializuotos baudžiamosios justicijos paslaugos:

  • Teikiamos su nusikaltimais verslo tvarkai susijusios konsultacijos, skirtos nukentėjusiems nuo nusikalstamos veikos, įtariamiems ar kaltinamiems padarius nusikalstamą veiką, taip pat liudytojams ar kitiems asmenims dalyvaujantiems baudžiamajame procese, ypač sukčiavimo, turto pasisavinimo ar mokesčių nesumokėjimo bylose
  • Rengiami procesiniai dokumentai nukentėjusiems nuo nusikalstamos veikos, įtariamiems ar kaltinamiems padarius nusikalstamą veiką, taip pat liudytojams ar kitiems asmenims dalyvaujantiems baudžiamajame procese (sukčiavimo, turto pasisavinimo ar mokesčių nesumokėjimo bylose)
  • Astovavimas arba gynyba baudžiamajame procese (sukčiavimo, turto pasisavinimo ar mokesčių nesumokėjimo bylose). Ypač susijusiame su ofšorinėmis ir kitomis užsienio įmonėmis, tarptautiniu verslu.