Print

Tiesioginės užsienio investicijos

Per pastaruosius keletą metų Lietuvoje ypač išaugo užsienio investuotojų kuriamų paslaugų centrų skaičius. Ekonominė recesija Vakarų įmones privertė peržvelgti savo verslo modelius ir optimizuoti  veiklą. Lietuva ir kaimyninės centrinės ir rytų Europos šalys tokiems centrams yra ypač patrauklios, nes gali pasiūlyti  aukštos kvalifikacijos specialistų, puikią infrastruktūrą bei žemesnius kaštus. Lietuvoje, kaip ir  kaimyninėse šalyse, daugiau nei du trečdalius investicijų sudaro paslaugų sektorius.

Tiesioginės užsienio investicijos (TUI) plačiąja prasme yra suprantamos kaip užsienio kapitalo  investavimas kuriant naujas arba perkant jau veikiančias vietines įmones, kai užsienio investuotojas  įgyja teisę į ne mažiau kaip 10% įmonės įstatinio kapitalo. Į TUI apskaitą įeina ir nekilnojamojo turto įsigijimas, paskolų iš užsienio įmonės gavimas ar suteikimas  užsienio įmonei, dividendų išmokėjimas ar uždirbtas pelnas, kuris nebūtinai yra pakartotinai   investuojamas.

Suprantame, kad užsienio įmonės, spręsdamos, kur investuoti, pirmiausia vertina kvalifikuotų darbuotojų pasiūlą, eksporto rinkų artumą, galimas išlaidas ir verslo aplinką. Todėl savo klientams, kurie planuoja tiesiogines investicijas Lietuvoje, visada pirmiausia patariame apsvarstyti tokius klausimus:

  • Ar ketinama įsigyti jau esamą verslą, ar planuojama steigti visiškai naują įmonę?
  • Ar investuojama bus savarankiškai, ar bus pasitelkiami partneriai? Nauji ar laiko patikrinti?
  • Kokia verslo struktūrą planuojama pasitelkti: steigti įmonę, o gal atidaryti filialą ar atstovybę?
  • Ar bus būtini darbuotojai? Jei taip: naujai samdomi vietiniai  ar komandiruojami užsieniečiai?
  • Ar investuojama konkrečiam laikui ar neapibrėžtam laikotarpiui?
  • Ar reikalingos patalpos Lietuvoje ar ne?
  • Ar bus numatomas darbuotojų ar turto perkėlimas į Lietuvą?

Tai tik keletas aspektų, į kuriuos būtina atsižvelgti prieš pradedant svarstyti konkrečias investavimo galimybes Lietuvoje. Įvairios alternatyvos ir variantai lemia skirtingas galimybes bei iš to sekančius pasirinkimus. Klientai lūkesčių gali turėti daug ir įvairių, bet jų svarstomas planas ar alternatyvos gali būti netinkami jiems pasiekti. Dėl to, Juridicon advokatų kontoros įmonių ir sutarčių teisės ekspertai kartu sutelkia jėgas tam, kad bendradarbiaudami ir diskutuodami su klientais padėtų jiems rasti tą sprendimą, kuris jiems reikalingiausias bei tinkamiausias.

Plačiau - užsienio ir vietos investuotojai.

Susisiekite 
Advokatas, mokesčių konsultantas, teisės projektų vadovas
Telefonas 
+370 5 2691101
Faksas 
+370 5 2691010
Mobilus telefonas 
+370 612 11222
El. paštas 
laimonas.marcinkevicius@juridicon.lt