Print

Paveldėjimo planavimas

Uždirbti pinigus ir juos išleisti yra vieni didžiausių gyvenimo malonumų, jei šie sprendimai buvo tinkamai apgalvoti. Dėl to paprastai jų priėmimui skiriamas ne mažas dėmesys. Tačiau sprendimo priėmimas dėl turto paveldėjimo dažniausiai ignoruojamas. Tik nedaugelis žmonių planuoja savo palikimą, nes mano, kad valios išreiškimas testamentu yra viskas, ko jiems reikia, o palikimo planavimas jiems atrodo kaip labai bauginantis ir šaltakraujiškas procesas. Tačiau, paprastai tariant, palikimo planavimas tai procesas, kurio metu asmuo planuoja sandorius bei operacijas su savo turtu, verslu ar investicijomis, kurie lemia turto likimą po savininko mirties. Taigi, jei turto padalijimas pagal testamentą ar įstatymą reiškia, jo paskirstymą įpėdiniams, tai palikimo planavimas – mirusiojo tikslų ir siekių įgyvendinimą, nes turtas ne tik paskirstomas įpėdiniams, bet ir naudojamas tam tikru būdu, gausinimas bei perleidžiamas iš kartos į kartą.

Mes suprantame Jūsų norą išsaugoti palikimą ateities kartoms, todėl siūlome Jums turto planavimo ir administravimo praktiką, kuri atspindi pagarbą šeimos vertybėms ir tradicijoms. Siekiame teikti objektyvias ir praktiškas paslaugas efektyviausiu būdu, o mūsų pagrindinis tikslas yra padėti Jums sukurti individualų ir asmeninius ketinimus atitinkantį planą Jums ir Jūsų ateities kartoms. Visai nesvarbu ar norite sukurti naują testamentą ar pakeisti jau esantį, mūsų teisininkai suteiks Jums konsultaciją ir užtikrins, kad Jūsų norai būtų įgyvendinti. Jei esate susirūpinęs, jog Jūsų artimieji kritinėse situacijose priims netinkamus sprendimus, mes galime padėti išspręsti tokio pobūdžio problemas, kad Jums netektų vėliau nerimauti.

Po konsultacijos su klientu sukuriame palikimo bei verslo tęstinumo planus, siekiant užtikrinti tinkamą kiekvieno kliento turto paskirstymą, remiantis konkrečiais poreikiais bei lūkesčiais. Siekiant, kad turtas būtų valdomas efektyviai, ekonomiškai patikimu bei veiksmingu būdu, padedame klientams ne tik sudaryti testamentus, tačiau konsultuojame ir palikimo administravimo klausimais, galime atlikti tyrimus dėl įvairių fondų įkūrimo, paramos ir labdaros teikimo. Taip pat analizuojame mokestines pasekmes, siekdami kaip galima labiau sumažinti Jūsų išlaidas tiek įvairiausiems formalumams, tiek mokestiniams įsipareigojimams. Didelė dalis mūsų klientų turi įsigiję turto užsienyje, todėl mes teikiame ir tarptautinę pagalbą, bendradarbiaudami su savo partneriais užsienio šalyse, dėl problemų, susijusių su nekilnojamuoju turtu, ar kitų kylančių klausimų. Mūsų palikimo planavimo praktika yra neribota, todėl mūsų klientai dėkoja mums už galimybes, apie kurių egzistavimą jie net neįsivaizdavo.

Palikimo planavimo srityje mūsų paslaugos apima:

 • Konsultacijos paveldėjimo teisės klausimais
 • Konsultacijos palikimo administravimo klausimais
 • Konsultacijos testamento sudarymo, pakeitimo, panaikinimo klausimais
 • Konsultacijos gyventojų pajamų mokesčio, paveldimo turto mokesčio ir kitais mokesčių klausimais
 • Konsultacijos palikimo priėmimo ir palikimo atsisakymo klausimais
 • Palikėjo skolų nustatymas ir pagalba padengiant
 • Turto sąrašų ir palikimo apyrašų rengimas
 • Palikimo planavimo strategijų bei planų rengimas
 • Turto nustatymas ir paskirstymas įpėdiniams
 • Pagalba parenkant testamento vykdytoją
 • Testamentų vykdymas
 • Patarimai turto perleidimo ir valdymo klausimais paveldėjimo tikslais
 • Patarimai dėl asmeninių daiktų
 • Pagalba asmeninių testamentų tvirtinimo klausimais
 • Visų būtinų dokumentų, skirtų pradėti tvarkyti ir baigti turto administravimą, testamento vykdymą rengimas ir pateikimas
 • Bendradarbiavimas su užsienio šalių advokatų kontoromis, kai paveldimas turtas užsienio šalyse

Susisiekite su mumis ir sužinokite, kaip mes galime padėti Jums sukurti turto perdavimo arba išsaugojimo strategiją, kad ji atitiktų Jūsų siekius.

Susisiekite 
Advokatė, sutarčių teisės ir bylinėjimosi ekspertė
Telefonas 
+370 5 2691100
Faksas 
+370 5 2691010
El. paštas 
r.lazauskaite@juridicon.lt
Teisininkė konsultantė, tarptautinės privatinės teisės ekspertė
Telefonas 
+370 5 2691100
Faksas 
+370 5 2691010
El. paštas 
laimonas.marcinkevicius@juridicon.lt