Print

Importas ir tarptautinė prekyba

Šiandien tarptautinė prekyba yra globali ir retas verslo modelis sugeba išsiversti be jos. Lietuvai įstojus į ES, šalyje buvo sukurta patraukli investicinė aplinka, lėmusi tiesioginių užsienio investicijų pritraukimą. Geografinė šalies padėtis taip pat lėmė svarbų vaidmenį tarptautinėje prekyboje – čia susikerta prekybos keliai tarp rytų ir vakarų. Šiandien per Lietuvą keliauja ne maža dalis importuojamų ar eksportuojamų prekių, šalyje kuriami logistikos centrai, į rinką žengia stambūs užsienio prekybininkai. Auganti rinka ir perkamoji galia taip pat ženkliai skatina tarptautines investicijas.

Reaguodami į rinkos poreikius bei siekdami suteikti išskirtines, aukščiausios kokybės teisines paslaugas užsienio investuotojams, nuolat giliname profesines žinias įvairiuose prekybos sektoriuose. Mūsų užsienio klientai vykdo plačią prekybinę veiklą: nuo maisto produktų ir medikamentų iki medienos ir statybinių žaliavų prekybos, todėl esame įpareigoti nuolat sekti teisinio reguliavimo  ir rinkos naujoves, ieškoti inovatyvių sprendimų. Jei Jums reikalinga bet kokia kvalifikuota teisinė pagalba ar atstovavimas teismuose, arbitražuose ar kitose ginčus nagrinėjančiose institucijos nedvejodami kreipkitės į mus. Neabejojame, kad galėsime Jums padėti.

  • Importas ir prekių tiekimas – Lietuvai įstojus į ES, kurioje panaikinta vidaus sienų kontrolė, užsienio įmonės gali pasinaudoti plačiomis prekybos galimybėmis Lietuvoje ir importuoti bei tiekti savo prekes į šalį. Lietuvos geografinė padėtis taip pat lemia, jog per šalį keliauja ne maža dalis Į ES importuojamų prekių iš trečiųjų šalių. Tačiau, norint pasinaudoti visomis prekių tiekimo bei importo galimybėmis, būtina laikytis dviejų pagrindinių taisyklių:  gerai pažinoti savo prekybos partnerį bei orientuotis teisinio reguliavimo labirintuose. Juridicon advokatų kontoros sutarčių ekspertai atstovauja savo klientus derybose, rengia sutartis ir jas lydinčius dokumentus, atstovauja prekybiniuose ginčuose. Teikdami kompleksines paslaugas visada pasirūpiname, jog būtų atsižvelgta ir į visas mokestines rizikas bei būtų išspręsti visi kiti klausimais susiję su prekių importu bei tiekimu.
  • Komercinis atstovavimas ir distribucija – nors šie veiklos modeliai neretai naudojami kaip sinonimai, tačiau pagal Lietuvos teisės aktus, tai nėra tapačios sąvokos. Skirtumas yra tas, kad agentas veikia atstovaujamojo vardu ir jo interesais, o pastarasis moka agentui komisinius, tuo tarpu distributorius, perka produktus ir juos vėliau perparduoda, o jo atlyginimas – paties nusistatyta marža. Siekdami klientams padėti apsispręsti dėl distribucijos ar komercinio atstovavimo sutarčių sudarymo teikiame konsultacijas visais šių sutarčių sudarymo klausimais (papildomai žiūrėkite – komercinis atstovavimas ir distribucija).
  • Franšizė – patrauklus investavimo būdas, jei esate sukūręs visą verslo koncepciją, kuria norite pasidalinti su partneriais Lietuvoje, tiesiogiai neinvestuodamas šalyje. Siekiant tinkamai nustatyti franšizės sutarties šalių įsipareigojimus bei teises, galite kreiptis į mus ir mes padėsime Jums sudaryti sutartį labiausiai atitinkančią Jūsų interesus (daugiau informacijos – franšizė).

Savo klientams suteiksime ne tik išsamias konsultacijas šių sutarčių sudarymo klausimais, bet ir padėsime įvertinti skirtingų alternatyvų privalumus bei trūkumus, reguliavimo subtilybes. Taip pat parengsime sutartis ir kitus su jomis susijusius dokumentus. Atliksime visus veiksmus ir įvykdysime visus Jūsų pavedimus, kad užtikrintume Jūsų prekybos sėkmę Lietuvoje.

Susisiekite 
Advokatė, sutarčių teisės ir bylinėjimosi ekspertė
Telefonas 
+370 5 2691100
Faksas 
+370 5 2691010
El. paštas 
r.lazauskaite@juridicon.lt