Zoho

Print

Eksportas ir tarptautinė prekyba

Tarptautinė prekyba, tradicine to žodžio prasme, suprantama kaip procesas, kurio metu pardavėjai, tarpininkai ir pirkėjai perka bei parduoda įvairias prekes ir paslaugas kelių šalių teritorijose. Tokia prekyba buvo žinoma jau prieš daugelį metų, dar tik pradėjus kurtis pirmosios valstybėms, o laikui bėgant keitėsi, plėtėsi bei modernėjo. Šiandien tarptautinė prekyba yra globali ir retas verslo modelis sugeba išsiversti be jos. Lietuvos įmonėms tarptautinė prekyba jau seniai tapo gyvybiškai svarbi veiklos dalimi, padedančia plėstis bei plėtoti prekybinius ryšius.

Savo klientams teikiame ne tik išsamias konsultacijas šių sutarčių sudarymo klausimais, bet ir padedame įvertinti skirtingų alternatyvų privalumus bei trūkumus, skirtingas jurisdikcijas ir jų reguliavimo subtilybes, parengiame sutartis bei kitus su jomis susijusius dokumentus. Taip pat atliekame kitus veiksmus ir įvykdysime visus pavedimus, kad užtikrintume savo klientų tarptautinės prekybos sėkmę.

Pagrindinės tarptautinės prekybos galimybės, kurias siūlome:

  • Prekių tiekimas ir eksportas – Lietuvai įstojus į ES, kurioje panaikinta vidaus sienų kontrolė, Lietuvos įmonės gali pasinaudoti plačiomis prekybos galimybėmis visoje ES ir tiekti savo prekes vakarų rinkoms, turinčioms didelę perkamąją galią. Geografinė ir geopolitinė Lietuvos padėtis lemia, jog eksportas su trečiosiomis šalimis, taip pat išlieka itin svarbia Lietuvos įmonių tarptautinės prekybos kryptimi. Tačiau norint pasinaudoti prekių tiekimo bei eksporto galimybėmis, būtina laikytis šių dviejų taisyklių: pakankamai gerai pažinoti prekybos partnerį bei orientuotis teisinio reguliavimo labirintuose. Dėl to, siekdami palengvinti šį procesą, Juridicon advokatų kontoros sutarčių ekspertai teikia savo paslaugas eksporto srityje. Atstovaujame savo klientus derybose, rengiame sutartis ir jas lydinčius dokumentus, atstovaujame prekybiniuose ginčuose. Teikdami kompleksines paslaugas visada pasirūpiname, jog būtų atsižvelgta ir į visas mokestines rizikas bei būtų išspręsti visi kiti klausimais susiję su eksportu bei prekių tiekimu.
  • Komercinis atstovavimas ir distribucija - nors šie terminai ne retai ir naudojami kaip sinonimai, pagal Lietuvos teisės aktus, tai nėra tapačios sąvokos. Skirtumas yra tas, kad agentas veikia atstovaujamojo vardu ir jo interesais, o pastarasis moka agentui komisinius, tuo tarpu distributorius, perka produktus ir juos vėliau perparduoda, o jo atlyginimas – paties nusistatyta marža. Komercinio atstovavimo reglamentavimas yra suderintas ES direktyva, o distribucijos sutarčių sudarymo reglamentavimas paliktas valstybių narių nacionalinei teisei. Taigi reglamentavimas skirtingose šalyse gali ženkliai skirtis. Siekdami klientams padėti apsispręsti dėl distribucijos sutarčių sudarymo teikiame konsultacijas visais šių sutarčių sudarymo klausimais (papildomai žiūrėkite – komercinis atstovavimas ir distribucija).
  • Franšizė – patrauklus investavimo būdas, jei esate sukūręs visą verslo koncepciją, kuria norite pasidalinti su užsienio partneriais, tiesiogiai neinvestuodamas kitose šalyse. Siekdami tinkamai nustatyti franšizės sutarties šalių įsipareigojimus bei teises, galite kreiptis į mus ir mes padėsime Jums sudaryti sutartį, labiausiai atitinkančią Jūsų interesus (daugiau informacijos – franšizė).