Zoho

Print

"VMI reikės pranešti apie mokesčių schemas" - mūsų komentarai "Verslo žinių" publikacijai

2018-03-20 18:15
Mokesčių naujienos

 

Laimonas Marcinkevičius, advokatų kontoros Juridicon advokatas ir mokesčių konsultantas pateikė savo komentarus V. Žeimanto publikacijai Verslo žiniose „VMI reikės pranešti apie mokesčių schemas“. Publikacijoje aptariamos š. m. kovo 9 d. Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) paskelbtos naujos informacijos atskleidimo taisyklės ir jose nustatoma teisininkų, buhalterių, auditorių pareiga pranešti apie savo sukurtas, parduotas arba padėtas įgyvendinti agresyvias mokesčių planavimo schemas mokesčių administratoriui. Manoma, kad šios taisyklės Lietuvoje įsigalios ne anksčiau nei po metų. Tačiau bet kuriuo atveju reikia turėti omenyje, kad tam tikrais atvejais pranešti bus būtina ir apie schemas, įgyvendintas iki taisyklių įsigaliojimo.

Publikacija suteikia bendrą informaciją apie tarpininkams kylančią pareigą pranešti apie suteiktas paslaugas savo klientams apeinant informacijos apie bankų sąskaitas atskleidimo reikalavimą (Bendrąjį duomenų teikimo standartą). „Dauguma mokesčių mokėtojų, kurie pastaraisiais metais laikė nedeklaruojamą finansinį turtą užsienyje, tapo skaidrūs, tačiau dėl to valstybės iš mokesčių papildomai jau gavo daugiau kaip 85 mlrd. Eur“, - teigia p. Marcinkevičius.

Kaip nurodoma publikacijoje, „naujosiose taisyklėse taip pat reikalaujama pateikti ataskaitas apie struktūras, kurios slepia tikrąjį turto, esančio užsienyje, įmonės ar patikos bendrovės savininką ar naudos gavėją.“ Advokatas dr. Laimonas Marcinkevičius pažymi, kad „informacija turi apimti visus  veiksmus ir sandorius, kurie yra tarpvalstybinės mokesčių planavimo schemos dalis. Reikia įvardyti investuotą sumą, schemos naudotojus, bet kokius kitus tarpininkus, duomenis apie mokesčių mokėtoją.“ Taip pat advokatas nurodo, kad „jeigu tarpininkui taikomos profesinės paslapties arba slaptumo taisyklės arba tarpininkas nėra įsisteigęs ES, apie schemas turi pranešti pats mokesčių mokėtojas“.

Taisyklės numato pareigą „skatintojui“ (angl. promoter) pranešti ir apie schemas, kurios įgyvendintos iki jų įsigaliojimo, bet ne anksčiau nei 2014 m. spalio 29 d. ir tik apie tokias, kurių vertė siekė 1 000 000 USD.

Visą publikaciją „VMI reikės pranešti apie mokesčių schemas“ skaitykite 2018 m. kovo 20 d. Verslo žiniose arba čia.