Zoho

Print

Verslo veiklos tęstinumo užtikrinimas Covid-19 akivaizdoje

2020-03-26 11:15
Teisės naujienos

Ekstremali situacija, susidariusi dėl Covid-19 yra neeilinė, visiems verslams tai turės vienokį ar kitokį poveikį. Viešojoje erdvėje net pasirodė patarimų kuo greičiau apsvarstyti bankroto bylos kėlimo ar restruktūrizavimo scenarijus. Tačiau tam, kad nebūtų priimti žalingi sprendimai, galintys ne tik sugriauti verslus, bet ir užtraukti teisinę atsakomybę jos vadovams, prieš svarstant tokius kraštutinius scenarijus, pirmiausiai vertėtų atlikti pandemijos poveikio verslo veiklai vertinimą. Įmonės vadovybei vertėtų pasitikrinti, ar ji padarė viską, kad užtikrintų verslo veiklos tęstinumą. Juridicon advokatas dr. Laimonas Marcinkevičius Delfi publikacijoje jau rašė apie poveikio verslo veiklai vertinimo atlikimo būtinybę šioje situacijoje.

Juridicon ir Teisinerizika.lt rizikų valdymo grupė šioje situacijoje padeda ne vienai įmonei įsivertinti savo situaciją ir pasiruošti rizikų valdymo planus. Pagal geriausią praktiką ši grupė parengė klausimyną, kuris padės pasitikrinti įmonėms, ar jos atliko svarbiausius dalykus kilus pandemijai, ar įvykdė visus žingsnius, kad užtikrintų savo verslo veiklos tęstinumą. Klausimynas padės prisiminti, kokios saugos priemonės svarbiausios, kai padidėja poreikis keisti darbo organizavimą ir pradėti dirbti nuotoliniu būdu.

 

 

Reikia atsakymų į kylančius teisinius klausimus dėl pandemijos? Juos galite rasti Allaw dažniausiai užduodamų klausimų - atsakymų dalyje.