Zoho

Print

Priminimas pakeisti įstatus dėl EUR įvedimo

2016-01-15 17:30
Teisės naujienos

Kviečiame kreiptis į Juridicon teisininkus, kad padėtų parengti pakeistus įstatus dėl EUR įvedimo ir kitų mūsų rekomenduojamų teisinių aspektų. Taip pat galime atstovauti Jus ir pateikti pakeistus įstatus Juridinių asmenų registro tvarkytojui. 

Nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuvos Respublikoje įvedus bendrąją Europos Sąjungos valiutą – eurą, įsigalios teisės aktų pakeitimai susiję su euro įvedimu. Juridinių asmenų registre įregistruotų juridinių asmenų steigimo dokumentuose nurodytų vertybinių popierių ir kitų finansinių priemonių vertė turi būti išreikšta eurais:

  • Akcinės bendrovės ir uždarosios akcinės bendrovės įstatuose nurodytas bendrovės įstatinio kapitalo dydis ir akcijos nominali vertė turi būti išreikšti eurais.

Iki 2014 m. gruodžio 31 d. įsteigtos akcinės bendrovės ir uždarosios akcinės bendrovės nuo euro įvedimo dienos per dvejų metų pereinamąjį laikotarpį turi pakeisti savo įstatus.

Pakeisti bendrovių įstatai Juridinių asmenų registro tvarkytojui turi būti pateikti iki 2016 m. gruodžio 31 d. Už pakeistų bendrovių įstatų nepateikimą numatyta bauda.

Dėl įstatų pakeitimo prašome kreiptis į teisininką Algimantą Marcinkevičių bendruoju Klientų aptarnavimo el. paštu aptarnavimas@juridicon.lt arba pateikdami savo užklausą Juridicon Klientų aptarnavimo sistemoje.