Zoho

Print

"Nerijus Numavičius mokestine prasme – jau britas" - mūsų komentarai "Verslo žinių" publikacijai

2017-06-07 15:15
Mokesčių naujienos

Laimonas Marcinkevičius, advokatų kontoros Juridicon advokatas ir mokesčių konsultantas pateikė savo komentarus P. Čiulados publikacijai Verslo žiniose "Nerijus Numavičius mokestine prasme - jau britas". Publikacijoje analizuojama situacija, kodėl turtingiausiu Lietuvos verslininku tituluojamas pagrindinis „Vilniaus prekybos“ grupės akcininkas Nerijus Numavičius visiškai nutraukia savo mokestinius ryšius su Lietuva.

Anot advokato Laimono Marcinkevičiaus, "Jungtinė Karalystė nėra ta šalis, kurią turtingi (angl. high net worth) ir ypač turtingi (angl. ultra – high net worth) asmenys iš viso pasaulio rinktųsi vien dėl palankaus apmokestinimo. Tiesiog tai yra šalis, kurioje pasiturintys asmenys iš viso pasaulio mėgsta investuoti, pirkti nekilnojamąjį turtą, tiesiog gyventi ir naudotis tos šalies privalumais. O jei žmogus realiai gyvena Jungtinėje Karalystėje, ten įsikūrusi ir jo šeima, ten yra jo socialinių interesų centras, natūralu, kad ir mokesčius jis moka tai šaliai“, – kalba p. Marcinkevičius.

Advokato teigimu, faktas, kad Jungtinės Karalystės mokesčių rezidentas turi akcijų įmonėse kitose šalyse, yra investuotojas kitose užsienio šalyse, užsienyje valdo stambaus masto verslą, nesukuria pareigos mokesčius mokėti kitose šalyse.

Kaip nurodoma publikacijoje, "ponas Numavičius yra pagrindinis „Vilniaus prekybos“ grupės, kuriai priklauso tokie verslai, kaip prekybos tinklai „Maxima“, „Ermitažas“ ar vaistinių tinklas „Eurovaistinė“, akcininkas."

Visą publikaciją "Nerijus Numavičius mokestine prasme - jau britas" skaitykite 2017 06 05 d. Verslo žiniose arba čia.