Zoho

Print

Nauja pareiga juridiniams asmenims deklaruoti įsiskolinimus atskaitingiems fiziniams asmenims ir pinigines įmokas iš savo dalyvių

2017-02-02 19:00
Mokesčių naujienos

Iki 2017 m. balandžio 15 d. juridiniai asmenys gavę ar suteikę paskolas atskaitingiems fiziniams asmenims, taip pat  gavę iš savo dalyvių pinigines įmokas privalės pateikti tokią informaciją Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Dar 2015 m. pabaigoje VMI viršininko įsakymu priimtais pakeitimaisnauja redakcija buvo išdėstyta FR0711 forma ir jos priedai bei šių formų pateikimą reglamentuojančios taisyklės. Iki šiol galiojusią pareigą minėtoje formoje pateikti informaciją apie juridiniams asmenims iš fizinių asmenų gautas ir jiems suteiktas paskolas papildė reikalavimas nurodyti informaciją apie tokių paskolų judėjimą tarp juridinių ir atskaitingų fizinių asmenų bei gautas iš dalyvių pinigines įmokas. Šie pakeitimai įsigaliojo nuo 2016 m. pradžios ir informacija už juos VMI turės būti pateikta iki šių metų balandžio vidurio.[1]

Atsižvelgiant į priimtus pakeitimus VMI reikės pateikti informaciją apie juridinių asmenų įsiskolinimus atskaitingiems fiziniams asmenims ir atitinkamai tokių asmenų įsiskolinimus juridiniams asmenims, jeigu metų pabaigoje įsiskolinimas yra lygus arba didesnis kaip 15 000 eurų. Atskaitingais asmenimis šiuo atveju laikomi fiziniai asmenys (darbuotojai), gavę iš fizinių asmenų arba ūkio subjektų pinigų už jiems parduotą turtą, avansą arba kitas pinigų įplaukas, suteiktas paslaugas arba gautais pinigais atsiskaitęs su kitais ūkio subjektais, fiziniais asmenimis.[2] Pažymėtina, kad VMI turi būti teikiama informacija ir apie 2016 metais grąžintas paskolas.

Vadovaujantis nurodytu reguliavimu juridiniams asmenims reikės deklaruoti ne tik paskolas su atskaitingais asmenimis, bet ir pinigines įmokas iš savo dalyvių fizinių asmenų. Prie tokių priskiriamos įmokos akcijoms apmokėti bei nuostoliams padengti, kurios siekia ne mažiau nei 15 000 eurų.

Taigi kaip pažymi, advokatų kontoros JURIDICON advokatas, mokesčių konsultantas dr. Laimonas Marcinkevičius, tokie pakeitimai leis VMI gauti platesnio spektro informaciją apie juridinio asmens ir jo dalyvių bei darbuotojų tarpusavio pinigų srautus. Todėl toks pinigų judėjimas turės būti pagrįstas atitinkamais dokumentais.