Zoho

Print

„Etiketė keliauja paskui nusižengusį“ – mūsų komentarai „Verslo Žinių“ publikacijai

2019-03-27 10:15
Pripažinimai

Advokatų kontoros Juridicon advokatas ir mokesčių konsultantas dr. Laimonas Marcinkevičius pateikė savo komentarus dėl atitikties minimaliems patikimo mokesčių mokėtojo kriterijams užtikrinimo „Verslo žinių“ publikacijai „Etiketė keliauja paskui nusižengusį“ (autorius Vytautas Žeimantas).

Publikacijoje aptariamas labai svarbus naujo Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimo aspektas: juridinio asmens atitiktis minimaliems patikimo mokesčių mokėtojo kriterijams gali lemti juridinio asmens vadovas ar kitas atsakingas asmuo. Kaip nurodoma publikacijoje, „Jeigu vadovas, buhalteris ar kitas už apskaitos tvarkymą atsakingas asmuo padaro nusižengimą ir įmonė netenka patikimo mokesčių mokėtojo statuso, šios jo nuodėmes keliauja su juo, jeigu jis pereina dirbti į kitą bendrovę. Pastaroji bendrovė taip pat netenka patikimo mokesčių mokėtojo statuso“.

Anot advokato dr. Laimono Marcinkevičiaus, „Apkrėsti kitą bendrovę gali bendrovės įstatuose įrašytas vadovas: direktorius, prezidentas“. Tačiau advokatas pažymi, kad „Valdybos narių, akcininkų ir kitų asmenų atitikimo minimaliems patikimo mokesčių mokėtojo kriterijams, mokesčių administratorius nevertins“. Taip pat, advokatas atkreipia dėmesį į tai, kad kol kas teisės aktuose nėra tiesiogiai parašyta, kad perėjęs į kitą įmonę vadovas, buhalteris ar kitas už apskaitos tvarkymą atsakingas asmuo tą įmonę „užkrečia“ nepatikimumu. Todėl, dr. Laimonas Marcinkevičius mano, kad greitai Mokesčių administravimo įstatymo komentaruose galėtų atsirasti toks aiškinimas.

Visą publikaciją „Etiketė keliauja paskui nusižengusi“ skaitykite 2019 m. kovo 26 d. „Verslo žiniose“.