Zoho

Print

Juridicon advokato, mokesčių eksperto komentarai "Verslo žiniose" dėl tapimo mokesčių mokėtoju JAE

2016-09-29 19:45
Mokesčių naujienos

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) yra populiari mokesčių rezidencijos vieta tarp verslo. Neseniai JAE mokesčių rezidentu tapo G. Žiemelis, kuris yra aviacijos paslaugų grupės „Avia Solutions Group“ valdybos pirmininkas, investicijų bendrovės „ZIA Valda“ valdybos pirmininkas, žemės ūkio investicijų „Agrowill Group“ stebėtojų tarybos narys. Apie Jungtinius Arabų Emyratus (JAE) "Verslo žinių" publikacijai "Žiemelis – nebe Lietuvos mokesčių rezidentas" komentarus pateikė Laimonas Marcinkevičius, teisininkas, verslo teisės ir mokesčių advokatas, advokatų kontoros „Marcinkevičius ir partneriai Juridicon“ steigėjas.

Laimonas Marcinkevičius, teisininkas, verslo teisės ir mokesčių advokatas, advokatų kontoros „Marcinkevičius ir partneriai Juridicon“ steigėjas, sako, kad Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) yra populiari mokesčių rezidencijos vieta tarp verslo, o ypač tarp Rusijos verslininkų, kuriems patrauklu, kad JAE neteikia informacijos Rusijai apie jų sandorius ir sąskaitas JAE.

„Šios šalies populiarumo priežastis – gana nedideli JAE reikalavimai, keliami norint tapti šios šalies mokesčių rezidentu. Iš esmės, užtenka tik ten įsteigti įmonę. Patrauklu ir tai, kad tam tikrais atvejais ten nereikia mokėti jokių pajamų mokesčių“, – sako p. Marcinkevičius.

Tiesa, pasak jo, formaliai reikalaujama, kad asmuo, norintis įsikurti JAE, bent pusę metų praleistų toje šalyje.

„Bet JAE yra iš tų šalių, kurios to fakto stipriai netikrina. Tiesa, yra rizika, kad Lietuva gali nepripažinti mokesčių rezidavimo kitoje šalyje, jei ten iš tiesų nepraleidžiama daugiau nei pusę metų per metus“, – sako p. Marcinkevičius.

Jis sako, kad susidomėjimas JAE mokesčių rezidento statusu tarp Lietuvos verslininkų yra „labai labai didelis“.

„Pats esu ne su vienu iš jų bendravęs. Verslininkus itin vilioja tvarkos toje šalyje paprastumas. Šiemet kovą pačiam teko lankytis JAE ir visu tuo domėtis plačiau“, – sako p. Marcinkevičius.

Svarbu žinoti tai, kad:

1. Šiai dienai norint gauti mokesčių rezidento statusą JAE būtina turėti Emyratų rezidavimo vizą, gauti pastovias pajamas į asmeninę sąskaitą,

2. Pagal 2016 m. birželio mėn. įvestą taisyklę būtina praleisti Emyratuose ne mažiau kaip 180 dienų per metus (iki tol pakako palaikyti rezidento statusą (įvažiuoti į Emyratus kartą per pusę metų),

3. Gauti mokesčių rezidento pažymėjimą galima per 1 metus po JAE rezidavimo vizos gavimo,

4. Mokesčių rezidento pažymėjimas išduodamas vieneriems metams.

 

Plačiau: http://vz.lt/rinkos/2016/09/29/ziemelis--nebe-lietuvos-mokesciu-rezidentas#ixzz4MB87rs3R 

Publikuota: 2016-09-29 Autorius: PAULIUS ČIULADA