Zoho

Print

„ŠIEMET VMI APIE MUS ŽINO DAUGIAU“ – MŪSŲ KOMENTARAI „VERSLO ŽINIŲ“ PUBLIKACIJAI

2018-03-14 16:45
Mokesčių naujienos

Advokatų kontoros Juridicon advokatas ir mokesčių konsultantas dr. Laimonas Marcinkevičius  pateikė savo komentarus "Verslo žinių" publikacijai „Šiemet VMI apie mus žino daugiau“ (autorius Vytautas Žeimantas). Publikacijoje aptariama situacija kuomet pagal ES direktyvą reikalaujama, kad mokesčių administratoriui būtų pateikiama ne tik informacija apie sąskaitos savininką, bet ir apie sąskaitos likutį. Kaip nurodoma publikacijoje, „taip pat turėtų būti pateikti duomenys apie į tą banko sąskaitą gaunamas palūkanas ir investicines pajamas iš to banko, kuriame yra sąskaita, ir kai kurie kiti duomenys. Apsikeitimas duomenimis apima visas finansų įstaigas, kurioms reikia licencijos“.

Anot advokato dr. Laimono Marcinkevičiaus, „VMI dabar gauna informaciją ne tik apie ES šalyse esančias bankų sąskaitas – šiuo metu automatiniu būdu informacija apie bankų sąskaitas keičiasi daugiau kaip 100 valstybių“. Tačiau advokatas pažymi, kad „kvailai elgiasi ir darbuotojai, kurie, norėdami padaryti gerą darbą įmonės vadovui, leidžia turtą deklaruoti savo vardu. Mokesčių inspekcija tokius darbuotojus gali pasivyti ir po kelerių metų – jiems jau išėjus iš darbo“.

„Lietuvoje nėra tokio dalyko kaip mokesčių amnestija, patikrinimai yra griežti. Jeigu gyventojas turi turto užsienyje, reikėtų pasiruošti ilgam atsakymų vakarui, „linksmai“ viktorinai“ – pusiau juokais kalba p. Marcinkevičius.

Visą publikaciją „Šiemet VMI apie mus žino daugiau“ skaitykite 2018 m. kovo 14 d. Verslo žiniose arba čia.

Primename, kad iki gegužės 2 d. nuolatiniai Lietuvos gyventojai turi deklaruoti užsienyje gautas pajamas, turimą turtą ir banko sąskaitas. Deklaruoti el. sąskaitas (pvz., Paypal) reikės tik tas, kurių apyvarta per metus viršijo 15.000 Eur. Deklaruoti pajamas gautas užsienyje turėtų nuolatiniai Lietuvos gyventojai (ne emigrantai) gavę su darbo santykiais susijusių ar individualios veiklos pajamų, dividendų, honorarų, autorinių atlyginimų, nekilnojamo turto pardavimo ir sporto arba atlikėjų veiklos pajamų, gyvybės draudimo išmokų, pajamų iš nuomos ir kt.