Zoho

Print

Advokato Š.Jazukevičiaus publikacija delfi.lt apie mokesčių administratoriaus išankstinį įsipareigojimą

2016-12-19 15:30
Mokesčių naujienos

2016 12 15 delfi.lt publikuoja Advokatų kontoros Juridicon bendradarbiaujančio advokato Šarūno Jazukevičiaus straipsnį "Mokesčių administratoriaus išankstinis įsipareigojimas - vienas iš saugiausių mokesčių planavimo instrumentų".

Giežta mokesčių sumokėjimo kontrolė tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygiu verčia ieškoti saugių mokesčių planavimo instrumentų, kurie leistų išvengti bet kokio mokesčių planavimo virsmo mokesčių vengimu.

Tikriausiai nėra galimybių sugalvoti saugesnio mokesčių planavimo nei teisingas ir savalaikis mokesčių mokėjimas. Tačiau verslo aplinkoje dažnai pasitaiko situacijų, kai prieš tam tikrų verslo santykių pradžią būsimos mokestinės prievolės nėra labai aiškios ir suprantamos. Juo labiau, kad ir paties mokesčių administratoriaus pozicijos ir išaiškinimai tam tikrų mokestinių situacijų atžvilgiu nėra labai stabilus ir nekintantis socialinis reiškinys.  

Tokiais ar panašiais atvejais pačiu saugiausiu ir patikimiausiu mokesčių planavimo instrumentu laikytinas mokesčių administratoriaus išankstinis įsipareigojimas (dar vadinamas – mokesčių administratoriaus išankstiniu sprendimu), t. y. vieninga ir suderinta tarp mokesčių mokėtojo ir mokesčių administratoriaus pozicija dėl mokesčių teisės aktų taikymo konkretaus busimo sandorio ir (ar) sandorių grupės atžvilgiu. Be to, tokia pozicija gali būti suderinta net ir tarptautiniu lygiu, t. y. tarp kelių valstybių mokesčių administratorių.    

Visą publikaciją galite skaityti čia