Zoho

Print

Mūsų advokato komentarai „Verslo žinių“ publikacijai dėl pinigų ir investicijų nukreipimo į užsienį

2017-03-15 14:30
Teisės naujienos

Advokatų kontoros JURIDICON advokatas, mokesčių konsultantas dr. Laimonas Marcinkevičius 2017 m. kovo 14 d. „Verslo žinių” publikacijoje „Pinigus judėti verčia ir „Zapad 2017“ pratybos“ pateikė komentarus dėl geopolitinės situacijos nulemtų tendencijų dalį pinigų ir investicijų nukreipti į užsienį.

Advokatas dr. Laimonas Marcinkevičius pabrėžia, kad tiek įmonės, tiek aukštas pajamas gaunantys ar didelį kapitalą sukaupę fiziniai asmenys, pasiturinčios šeimos pastaruoju metu dalį savo pinigų permeta į užsienį dėl geopolitinių su saugumu susijusių priežasčių. Kai kurie už šiuos pinigus įsigyja įmonių ar turto užsienyje, o kai kurie tiesiog padeda pinigus į banko sąskaitą. Advokatas dr. Laimonas Marcinkevičius nurodo, kad  „verslininkai šiuo metu ieško ir verslo galimybių užsienyje, kad grėsmės atveju būtų galima užsitikrinti pinigų srautą“. Tokia tendencija, dr. Laimono Marcinkevičiaus teigimu, ypač sustiprėjo dėl viešojoje erdvėje aptariamų Rusijoje ir Baltarusijoje organizuojamų karinių pratybų „Zapad 2017“, kurios laikomos vienomis didžiausių šiame regione.

Kaip pastebi advokatas, norint atidaryti sąskaitą užsienyje paprastai reikia atvykti į banką arba dalyvauti pokalbyje nuotoliniu būdu. Tiesa, dr. Laimono Marcinkevičiaus teigimu, šiek tiek paprasčiau atidaryti sąskaitas tuose bankuose, kurie neseniai gavo veiklos licenciją ir ieško naujų klientų. Tokie bankai kartais net neprašo atvykti į banko skyrių, bent jau laikinai supaprastina ir kitas procedūras. Paprastai fiziniams asmenims bankui reikia pateikti savo tapatybę ir gyvenamąjį adresą patvirtinančius dokumentus, iš įmonių reikalaujami registravimo dokumentai, verslo planas bei įmonės valdymo struktūra. Tačiau, advokatas dr. Laimonas Marcinkevičius, atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu įmonėms atsirado naujų reikalavimų – užsiimti verslu, turėti turto, investuoti toje šalyje, kurioje atidaroma sąskaita. Tokie reikalavimai pagrįsti tuo, kad bankai vengia atidaryti sąskaitas įmonėms, kurios neturi jokio ryšio su jų šalimi. Atsižvelgiant į tai dauguma šiandien gali atsidaryti investicinę, gerovės valdymo ar privačios bankininkystės sąskaitą, tačiau tik nedaugeliui pavyksta atsidaryti veiklos (komercinę) banko sąskaitą. O tvarkyti verslo atsiskaitymus per investicinę ar privačios bankininkystės sąskaitą, advokato teigimu, nepatogu ir brangu.

Visą publikaciją skaitykite dienraštyje „Verslo žinios“ 2017 m. kovo 14 d., Nr. 40 (4669), p. 12. Publikaciją taip pat galite rasti internete.