Zoho

Print

Mūsų komentarai „Verslo Žinių“ publikacijai: „ESTT išteisino pasyvias pagrindines bendroves“

2018-11-14 15:15
Mokesčių naujienos

Juridicon vyr. teisininkas ir įmonių teisės ekspertas Algimantas Marcinkevičius pateikė savo komentarus dėl pasyvios bendrovių veiklos išteisinimo „Verslo žinių“ publikacijai „ESTT išteisino pasyvias pagrindines bendroves“ (autorius Vytautas V. Žeimantas).

Publikacijoje aptariamas labai svarbi Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) sprendimų tendecija išteisinti pasyvias pagrindines bendroves. Kaip nurodoma publikacijoje, negalima tvirtinti, kad darinys yra dirbtinis, remiantis tuo, kad gaunamos pajamos yra pasyvios. „Anot teismo, tokių bendrovių veikla negali būti aktyvi, todėl iš jų negalima ir reikalauti aktyvios veiklos.“ VMI taip pat laikosi panašios nuomonės: „Aplinkybės, kad pagrindinės bendrovės (holdingo) veikla yra pasyvi, nepakanka, kad galima būtų teigti, jog tai yra dirbtinis, ekonominės realybės neatitinkantis darinys.“

Anot teisininko Algimanto Marcinkevičiaus, VMI požiūris yra nevienareikšmis. „VMI atsakymas įteisina tokius holdingus, kurie steigiami dėl valdymo ir kompetencijų funkcijų perdavimo. Tokioms bendrovėms reikia patalpų, įrangos, darbuotojų“, - aiškina teisininkas. Priklausomai nuo bendrovės steigimo tikslų bei poreikių, bendros įmonės sąnaudos gali būti mažesni, taip pat patalpų ir kitokių išteklių poreikis galo būti mažesnis, kartais galėtų pakakti tam tikrų paslaugų įsigijimo iš išorės. „Holdingai steigiami dėl skirtingų tikslų, todėl sprendžiant dėl jų dirbtinumo negalima visiems taikyti vienodų kriterijų“, - pabrėžia Algimantas Marcinkevičius.

Visą publikaciją „ESTT išteisino pasyvias pagrindines bendroves“ skaitykite 2018 m. lapkričio 13 d. „Verslo žiniose“. Straipsnio elektroninė versija galite peržiūrėti čia.