Zoho

Print

„Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės“ mūsų komentarai Delfi.lt publikacijai

2017-08-16 20:45
Mokesčių naujienos

Laimonas Marcinkevičius, advokatų kontoros Juridicon advokatas ir mokesčių konsultantas pateikė savo komentarus Vytenio Miškinio  publikacijai Delfi.lt  „Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės ". Publikacijoje lyginamos sąlygos smulkiajam verslui Lietuvoje ir Estijoje, aptariama Estijos  neapmokestinto pelno lengvata, bei Estijos E-pilietybė.

Publikacijoje verslininkas U. Armalis teigė, jog Estijoje mokestinės sąlygos smulkiajam verslui yra palankesnės nei Lietuvoje.  „Vertinant dabartines galimybes, gali pasiimti elektroninę Estijos pilietybę ir persikelti ten.“ – teigė jis.

Tarptautinių mokesčių ekspertas ir Advokatų kontoros Marcinkevičius ir partneriai „JURIDICON“ advokatas Laimonas Marcinkevičius mano kitaip: „Jeigu verslas vykdomas tik Lietuvoje ir neplanuojama realiai persikelti į Estiją, e. pilietybė nėra teisingas sprendimo būdas, gali būti netgi pavojingas. Kadangi į Estiją perkeliant tik įmonės adresą, o visą veiklą toliau vykdant Lietuvoje, Lietuvoje reikėtų registruoti buveinę ir vis tiek mokėti mokesčius pagal mūsų šalies įstatymus“

Verslininkai neįsigilinę į Estijos mokesčių sistemą dažnai pasiduoda iliuzijai, jog Estijoje pelno mokestis nėra mokamas. „Jie steigia estiškas įmones, pradeda veiklą ir neretai tik vėliau suvokia, kokią mokesčių kuprą jie užsiaugina, atidėdami mokesčių sumokėjimą. Atvirkščiai, sakyčiau, Lietuvoje verslas turi didesnes galimybes išsilaikyti, augti, kadangi mokesčio tarifas mažesnis, verslininkai turi didesnę laisvę, galėdami rinktis reinvestuoti pelną ar išsimokėti sau dividendus“, – teigė advokatas.

Taip pat advokatas atkreipė dėmesį, jog  Estijoje pelno mokestis  beveik dvigubai didesnis nei Lietuvoje ir siekia 25,32 proc., o Lietuvoje – 15 proc  tarifas (mažoms įmonėms 5 proc.). „Estijoje pelno mokestis yra mokamas skirstant pelną, visas estiškos įmonės uždirbtas pelnas nėra apmokestinamas tol, kol nėra išmokamas akcininkams. Lietuvoje pelno mokestis skaičiuojamas nuo bendrovės mokestinio pelno, bendrovės finansiniams metams pasibaigus. Savo praktikoje turėjau ne vieną klientą, kuris kreipėsi patarimo, kaip „iškrapštyti“ iš nuosavos estiškos įmonės pelną, išvengiant didžiulių mokėtinų mokesčių. Nuo iš Estijos įmonės mokamų dividendų Lietuvoje fizinis asmuo jos akcininkas taip pat dar turi atseikėti 15 proc. pajamų mokestį Lietuvoje. Taip bendra akcininko, fizinio asmens, gaunančio dividendų iš Estijos įmonės, mokesčio našta sudaro 36,52 proc.“, - aiškino advokatas L. Marcinkevičius.

Visą Delfi.lt publikaciją skaitykite čia