Zoho

Print

Publikacijos

2020-07-17 08:30

Po šių metų liepos 16 d. Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (toliau - ESTT) sprendimo kyla klausimas, kuo reikės vadovautis perduodant asmens duomenis tarp ES valstybių ir JAV, nes nustatyta, kad iš ES valstybių narių į JAV perduodami asmens...

2020-06-17 08:30

Jau dveji metai kaip įsigaliojo Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas 2016/679 (BDAR), įnešęs nemažai sumaišties ir privertęs organizacijas pertvarkyti savo veiklos procesus. Daugeliui jų įsigaliojęs BDAR vis dar tebekelia klausimus: kaip užtikrinti atitiktį ir ją demonstruoti, kokie procesai ...

2020-01-27 09:30

Duomenų apsaugos pareigūnas (toliau - DAP), jo paskyrimas - tai vienas iš reikalavimų, kurį turi įgyvendinti kiekviena organizacija, atliekanti asmens duomenų tvarkymą. Šioje publikacijoje praktiniai DAP skyrimo aspektai.

2019-09-30 10:30

Asmens duomenų apsauga įgyja vis didesnę reikšmę rengiant įmonių teisinės atitikties planus.  Skiriamos baudos už asmens duomenų tvarkymo pažeidimus skatina įmones dar aktyviau rūpintis atitiktimi nuo 2018 metų gegužės mėnesio Europos Sąjungos šalyse pradėtam aktyviai taikyti Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (toliau - BDAR).

2017-11-07 19:15

Juridicon komanda parengė apžvalgą apie asmens duomenų apsaugos reguliavimą Lietuvoje. Straipsnis publikuojamas Getting the Deal Through leidinyje Data Protection & Privacy 2018. Leidinys, prie kurio rengimo prisidėjo didelė grupė teisės ekspertų, apima net 27 pasaulio valstybių asmens duomenų reguliavimo apžvalgas.

Registruotis konsultacijai   Atsisiųsti nemokamai

2016-08-03 18:30

Advokatų kontoros JURIDICON advokatas dr. Laimonas Marcinkevičius 2016 m. rugpjūčio 3 d. „Verslo žinių“ publikacijoje pateikė komentarus apie ofšorinių įmonių savininkų apmokestinimą.

2015-09-01 14:45

Uber taksi savo veiklą pradėjo 2009 m., o 2015 m. gegužę jos paslaugos buvo prieinamos 300 miestų 58 pasaulio šalyse. 2015 m. sausį vien Jungtinėse Amerikos Valstijose veikė daugiau nei 150 tūkst. vairuotojų. Pranešama, kad artimiausiu metu Uber taksi paslaugos bus teikiamos ir Lietuvoje. Nors Uber taksi neabejotinai yra naujo sėkmingo verslo pavyzdys, tačiau ne vienoje šalyje jau spėjo sukelti diskusijas ar net teisminius ginčus, ypač dėl Uber vairuotojų statuso. Uber taksi keleiviai užsisako vežimo paslaugą naudodamiesi telefone įrašyta programėle (angl. app), o vairuotojai veikia pagal Licencines Sutartis (angl. Licence Agreements), keleivius perveždami savo, o ne Uber bendrovės automobiliais. Šiose sutartyse vairuotojai įvardijami „nepriklausomais tiekėjais“. Kai kurie analitikai tokią veiklos schemą laiko apgaule, kuri skirta sumažinti konkurenciją mažinant darbo sąnaudas bei išsilaisvinant nuo galimos atsakomybės už sužalojimus, patirtus dėl aplaidžių vairuotojų. Be to, tinkamai nustatyti konkretaus asmens, dalyvaujančio verslo vykdyme, statusą ypač svarbu mokesčių teisės aspektu, kadangi, atsižvelgiant į asmens statusą, gali skirtis ir mokestinės prievolės šiam asmeniui (mokesčių apskaičiavimo tvarka, dydis, mokesčių deklaracijos pildymo taisyklės ir pan.). Neabejotinai, asmens statuso nustatymas nacionalinės mokesčių teisės kontekste susijęs su darbo teisinių santykių reguliavimu.

2014-11-20 15:00
Pastaruoju metu vis garsiau ir daugiau eskaluojama žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo užsienio subjektų nuosavybėn tema. Į diskusijas dėl žemės ūkio paskirties žemės įsitraukia ir politikai, ir teisininkai, ir verslo pasaulio atstovai. Tai sąlygoja 7 metų pereinamojo laikotarpio pasibaigimas, kurio metu buvo draudžiama žemės ūkio paskirties žemę įsigyti užsieniečiams, naujasis žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo reglamentavimas. Ar žemės ūkio paskirties žemės įsigijimas galimas visiems užsieniečiams? Kokie ribojimai jiems taikomi? Kaip diferencijuojami užsienio subjektai? Ar rusas, vokietis ir meksikietis turi vienodas sąlygas įsigyti žemės ūkio paskirties žemę mūsų šalyje? Šie ir kiti panašūs klausimai ypatingai domina tuos, kurių veikla susijusi su užsienio subjektais, nekilnojamojo turto paslaugų teikimu, konsultacijomis, investicijų iš užsienio pritraukimu. Taigi šiame straipsnyje pristatysime pagrindines tendencijas susijusias su žemės ūkio paskirties žemės įsigijimu užsieniečių nuosavybėn, užsienio subjektams keliamais reikalavimais bei suformuota teismų praktika.
2014-10-14 12:45
Advokatų kontoros Juridicon advokatas Laimonas Marcinkevičius Verslo žinių 2014-10-14 publikacijoje "Kur pasislėpti nuo kreditorių ir sutuoktinio" atkreipia dėmesį į šiais metais parengtą ketvirtosios Kovos su pinigų plovimu direktyvos projektą. Jei jis bus patvirtintas, bet kuris asmuo, kuriam priklauso 25% ir daugiau įmonės akcijų, turėtų būti registruojamas kaip savininko nuosavybės teisių turėtojas. Direktyvos projektas taip pat numato specialų registrą kiekvienoje valstybėje narėje ir įpareigojimą viešai skelbti visų Europos Sąjungoje registruotų įmonių ir fondų savininkus.
2014-10-07 16:30
Įmonėms, kurios valdo, naudoja ir disponuoja nematerialiu turtu (patentais, intelektinės nuosavybės teisėmis ir prekių ženklais), labai svarbi jo apsauga ir tinkama kontrolė. Todėl mechanizmo, kurio dėka turtas būtų tinkamai apsaugotas, licencijuojamas pajamoms iš autorinio atlyginimo gauti ir užtikrintas efektyvus veiklos vykdymas, klausimas tampa vis aktualesnis investuotojams, ieškantiems teisiniu, mokestiniu aspektu tam optimaliausios jurisdikcijos. Taigi, renkantis intelektinės nuosavybės kontrolės ir valdymo jurisdikciją, pirmiausia reikia atsižvelgti, ar bus suteikta tinkama ir efektyvi turto apsauga, ar palanki ir lanksti mokestinė bei teisinė aplinka. 2012 metų gegužės mėnesį kartu su naujojo mokesčių įstatymo dėl autorinio atlyginimo įvedimu Kipras tapo viena patraukliausių jurisdikcijų intelektinę nuosavybę kontroliuojančioms bendrovėms. Taigi kokie pagrindiniai Kipro mokestinio rėžimo, susijusio su intelektinės nuosavybės holdingo bendrovėmis bruožai? Kokie yra tarptautiniams investuotojams siūlomi šios ne ofšorinės įmonės - Kipro intelektinės nuosavybės holdingo bendrovės privalumai?

Pages