CookieConsent

Print

Publikacijos

2014-11-20 15:00
Pastaruoju metu vis garsiau ir daugiau eskaluojama žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo užsienio subjektų nuosavybėn tema. Į diskusijas dėl žemės ūkio paskirties žemės įsitraukia ir politikai, ir teisininkai, ir verslo pasaulio atstovai. Tai sąlygoja 7 metų pereinamojo laikotarpio pasibaigimas, kurio metu buvo draudžiama žemės ūkio paskirties žemę įsigyti užsieniečiams, naujasis žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo reglamentavimas. Ar žemės ūkio paskirties žemės įsigijimas galimas visiems užsieniečiams? Kokie ribojimai jiems taikomi? Kaip diferencijuojami užsienio subjektai? Ar rusas, vokietis ir meksikietis turi vienodas sąlygas įsigyti žemės ūkio paskirties žemę mūsų šalyje? Šie ir kiti panašūs klausimai ypatingai domina tuos, kurių veikla susijusi su užsienio subjektais, nekilnojamojo turto paslaugų teikimu, konsultacijomis, investicijų iš užsienio pritraukimu. Taigi šiame straipsnyje pristatysime pagrindines tendencijas susijusias su žemės ūkio paskirties žemės įsigijimu užsieniečių nuosavybėn, užsienio subjektams keliamais reikalavimais bei suformuota teismų praktika.
2014-10-14 12:45
Advokatų kontoros Juridicon advokatas Laimonas Marcinkevičius Verslo žinių 2014-10-14 publikacijoje "Kur pasislėpti nuo kreditorių ir sutuoktinio" atkreipia dėmesį į šiais metais parengtą ketvirtosios Kovos su pinigų plovimu direktyvos projektą. Jei jis bus patvirtintas, bet kuris asmuo, kuriam priklauso 25% ir daugiau įmonės akcijų, turėtų būti registruojamas kaip savininko nuosavybės teisių turėtojas. Direktyvos projektas taip pat numato specialų registrą kiekvienoje valstybėje narėje ir įpareigojimą viešai skelbti visų Europos Sąjungoje registruotų įmonių ir fondų savininkus.
2014-10-07 16:30
Įmonėms, kurios valdo, naudoja ir disponuoja nematerialiu turtu (patentais, intelektinės nuosavybės teisėmis ir prekių ženklais), labai svarbi jo apsauga ir tinkama kontrolė. Todėl mechanizmo, kurio dėka turtas būtų tinkamai apsaugotas, licencijuojamas pajamoms iš autorinio atlyginimo gauti ir užtikrintas efektyvus veiklos vykdymas, klausimas tampa vis aktualesnis investuotojams, ieškantiems teisiniu, mokestiniu aspektu tam optimaliausios jurisdikcijos. Taigi, renkantis intelektinės nuosavybės kontrolės ir valdymo jurisdikciją, pirmiausia reikia atsižvelgti, ar bus suteikta tinkama ir efektyvi turto apsauga, ar palanki ir lanksti mokestinė bei teisinė aplinka. 2012 metų gegužės mėnesį kartu su naujojo mokesčių įstatymo dėl autorinio atlyginimo įvedimu Kipras tapo viena patraukliausių jurisdikcijų intelektinę nuosavybę kontroliuojančioms bendrovėms. Taigi kokie pagrindiniai Kipro mokestinio rėžimo, susijusio su intelektinės nuosavybės holdingo bendrovėmis bruožai? Kokie yra tarptautiniams investuotojams siūlomi šios ne ofšorinės įmonės - Kipro intelektinės nuosavybės holdingo bendrovės privalumai?
2014-04-30 12:45
Šeimos biurus naudoja itin turtingos pasaulio šeimos, siekdamos išsaugoti savo turtus ateinančioms kartoms. Jau daugiau nei šimtmetį tokie biurai yra steigiami siekiant apjungti finansinę patirtį ir žinias su kitomis disciplinomis tam, kad būtų apsaugotas ir gausinamas šeimos turtas. Nors šeimos biuro paslaugų populiarumas pasaulyje ir toliau vis dar auga, Lietuvoje tik pastaruoju metu imta plačiau kalbėti apie šeimos biurus, jų paskirtį, steigimo tikslus ir poreikius. Žinoma, tokios padėties priežasčių yra įvairių: pradedant būtinybe sukaupti atitinkamą investuotino turto sumą, baigiant kalbos, kultūros, mentaliteto skirtumais. Vis dėlto, didėjant gyvenimo tempui, darosi vis sunkiau tapti kelių sričių profesionalu, todėl turtingos šeimos ne retai linkusios perduoti savo turtą administruoti profesionalams. Nors šeimos biurai per ilgą egzistavimo laiką jau išgyveno tam tikrą evoliuciją, besikeičianti situacija pasaulyje, ekonominiai ir teisiniai pokyčiai kelia naujus iššūkius ir ne mažai koreguoja šeimos biurų ir tokio tipo paslaugas teikiančių konsultantų veiklą. Ieškoma ne tik naujų tokių paslaugų ar veiklos formų, bet ir rinkų, kuriose būtų galima profesionaliai teikti šias paslaugas. Dėl to, nors šiandien Lietuvoje šeimos dar tik pradeda domėtis tokio tipo paslaugomis, tikėtina, kad netolimoje ateityje šių paslaugų poreikis ženkliai išaugs ir ši niša Lietuvos rinkoje bus pamažu užpildyta.
2013-04-16 13:15
Bankų krizei sudrebinus Kiprą, nemaža dalis investuotojų pradėjo ieškoti naujų alternatyvų – jurisdikcijų, kurios galėtų pasiūlyti palankią mokestinę aplinką bei stabilumą. Žinoma, Kipras ir toliau išliks populiarus, nes didelių pokyčių teisinėje jo sistemoje neatsirado, tačiau galima neabejoti, jog išpopuliarės ir kitos jurisdikcijos, kurios efektyviai bandys pritraukti mokesčių planuotojus ir pasiūlys ne ką mažiau patrauklias galimybes tiek verslui, tiek privatiems asmenis. Viena tokių jurisdikcijų – Malta. Istorinė, ekonominė, politinė bei teisinė šalies raida lėmė, jog Malta sugebėjo prisitaikyti prie kintančių ekonomikos sąlygų ir sukurti patrauklią investavimo aplinką. 2007 metais, pertvarkius šalies pajamų mokesčių sistemą, šiandien Malta investuotojams siūlo žemiausią efektyvų apmokestinimo lygį ES, pagal LR įstatymus tai ne ofšorinių įmonių jurisdikcija. Liberaliai vykdoma politika leidžia pasirinkti įvairius investavimo variantus ir įmonių steigimo schemas, kurios padeda maksimaliai sumažinti mokestinę naštą. Sėkmingai planuoti mokesčius padeda ir platus mokesčių sutarčių tinklas bei įvairių ribojimų, dažnai nustatytų kitose jurisdikcijose, panaikinimas. Maltą siūlo ir gana palankų pajamų apmokestinimo variantą gerovės planavimui itin dideles pajamas gaunantiems asmenims. Nepaisant to, siekiant gauti maksimalią ir realią naudą, visi galimi investavimo privalumai turi būti įvertinti adekvačiai, o galintys atsirasti ir kilti trūkumai bei grėsmės identifikuoti.
2013-03-27 13:15
Siekiant apžvelgti pagrindines ir aktualiausias mokesčių srities naujoves pasaulyje, Tarptautinė advokatų asociacija kovo pradžioje Londone surengė tarptautinę konferenciją „2013 – nesėkmingi kai kuriems privatiems klientams ir, žinoma, kur kas sudėtingesni jiems visiems“, kurioje įvairių pasaulio šalių profesionalūs teisininkai pristatė pačias naujausias ir aktualiausias mokestines tendencijas savo šalyse. 2013 metai neabejotinai bus sudėtingesni asmenims, kurie yra investavę tokiose šalyse kaip Prancūzija, JAV bei Jungtinė Karalystė ir nebūtinai esančiais šių šalių rezidentais, kadangi jose jau įsigaliojo arba greitu metu įsigalios įvairūs mokesčių teisės aktų pakeitimai, nustatantys ne tik naujus mokesčius, bet ir padidinantys jų tarifus ar plečiantys mokestinę atsakomybę bei administracinę naštą. Tačiau Lietuva kol kas išlaikys savo konkurencinį pranašumą mokesčių srityje, o mokesčių mokėtojai galės ir toliau ramiai miegoti naktį. Lietuvos mokesčių sistema išsaugos žemus mokesčių tarifus. Pavyzdžiui, pajamos ir toliau bus apmokestinamos – 15%, nekilnojamas turtas – nuo 0,3% iki 3%, paveldimas turtas – nuo 5% tik 10%. Atskiri prabangaus turto ar turto vertės padidėjimo mokesčiai ir toliau nebus nustatyti. Dėl to, galima daryti išvadą, kad 2013 metai, tikrai nebus nesėkmingi ar kur kas sudėtingesni Lietuvos mokesčių mokėtojams ar asmenims planuojantiems tokiais tapti. Dėl to svarbus tinkamas mokesčių planavimas, būtina tinkamai apskaičiuoti mokestinę naštą ir pasirinkti palankiausią mokesčių jurisdikciją arba laiku kreiptis pagalbos į mokesčių konsultantus.
2013-01-28 13:30
Europos Sąjungos valstybės narės praranda didžiules nacionalinių biudžetų pajamas, nes mokesčių planavimas tampa vis sunkiau kontroliuojamas, kai tarptautinės korporacijos, tokios kaip „Google“, „Amazon“ ar „Starbucks“, Europoje sugeneruojančios milijardus eurų pajamų, sugeba sumažinti savo mokestinę naštą ir praktiškai išvengia pelno apmokestinimo. Europos Komisija, siekdama kovoti su tokiu agresyviu mokesčių planavimu, pernai metų gruodžio pradžioje priėmė dvi rekomendacijas, kuriose valstybėms narėms pateikė kovos su mokesčių slėpimu ir vengimu veiksmų planą, skirtą šiai problemai įveikti ir atgauti nesurinktas nacionalinių biudžetų lėšas. Valstybės narės raginamos kuo skubiau sudaryti bendrus „mokesčių rojų“ juoduosius sąrašus ir taikyti tokioms jurisdikcijoms vienodas priemones, bei sugriežtinti dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis. Vis dėlto, šios rekomendacijos neturi privalomos teisinės galios, jose pateikti nurodymai gana abstraktūs ir ne pakankamai tikslūs, o valstybėms narėms paliekama plati kompetencija jas interpretuoti skirtingai. Taip pat labai tikėtina, kad valstybės narės nepasiduos šiam Europos Komisijos spaudimui ir bus toliau linkusius atsisakyti dalies savo viešųjų pajamų taip siekdamos išlaikyti investicijas. Taigi labai abejotina, kad artimiausiu metu Europos Sąjungos mastu bus pasiekti numatyti rezultatai ir šis Europos Komisijos planas, labiau paveiktas polinio kai kurių valstybių spaudimo nei siekio padėti valstybėms narėms susigrąžinti prarandamas pajamas, bus įgyvendintas.
2011-12-31 12:30

Advokatų kontora Juridicon, viena pirmųjų Lietuvoje pradėjusi konsultuoti ofšorinio verslo klausimais, 2003 metų lapkričio mėnesį tapo ILS grupės (International Law Systems Group), vienos iš seniausių nepriklausomų patikėtinių paslaugų (trusts) teikėjų pasaulyje, išimtiniu atstovu Lietuvoje bei Latvijoje. Į žurnalo "Apskaitos menas" ir "Panoramos" žurnalistės Vitalijos Jankauskaitės klausimus 2003-aisiais metais atsakė advokatas Laimonas Marcinkevičius.